הישג ענק: הוחלט לבטל את האגרה

לאחר שנה וחצי של מאבק, הכריז היום שר התקשורת על רפורמה ברשות השידור, שכוללת גם ביטול למעשה של גביית האגרה. חברי המאבק הציבורי הפכו לחזית החברתית הגדולה בישראל ומתכוונים להמשיך קדימה. תומר טרבס: "אני נרגש, תודה לכולם! ממשיכים לעבר האתגרים הבאים…"

שר התקשורת: האגרה תבוטל

לאחר למעלה משנה וחצי של מאבק ציבורי עיקש, הגענו להישג חשוב ביותר. שר התקשורת, גלעד ארדן, כינס היום (6.3.2014) מסיבת עיתונאים, שבה הכריז על רפורמה ברשות השידור, במסגרתה תיסגר למעשה רשות השידור ותיפתח מחדש במתכונת מצומצמת יותר. הגוף החדש לא יגבה אגרה מהציבור, ובכך בא למעשה סוף לגבייה הישירה של אגרת רשות הציבור מן הציבור.

עדיין מוקדם להבין את מלוא פרטי התמונה ואני מבטיח להמשיך לעקוב ולעדכן. לעת עתה, אפשר להניח שלא ישיבו כספים לציבור, אבל אפשר גם לקוות שהאגרה של 2014 תהיה האחרונה בהיסטוריה.

המאבק הציבורי: החזית החברתית הגדולה בישראל

את המאבק הציבורי לביטול האגרה התחלנו כאן בבלוג "הישראלים", בקיץ של 2012, והמשכנו בהתמדה כנגד מכשולים רבים, ברשת, בתקשורת, בכנסת, בממשלה ואפילו בבג"ץ. עמוד המאבק בפייסבוק "מבטלים את אגרת הטלוויזיה" מונה כיום מעל 84,000 פעילים, וביחד הוכחנו שאפשר להתארגן ולפעול ביחד, בהצלחה, לשיפור מציאות החיים בישראל.

עדיין לא ניצחנו את הקרב על האגרה. לפנינו עוד דרך ארוכה עד ליישום ההחלטה לביטול האגרה ואנחנו נמשיך בהתמדה. לא נרפה ולא נרדם בשמירה.

בנוסף, המערכה כולה עדיין לפנינו. מחוזקים ומעודדים מן היכולת של התארגנות אזרחית לשנות דברים במדינה, נמשיך לפעול ביחד ונעבור לאתגרים הבאים.

הישג ענק: הוכרז על ביטול האגרה

הישג ענק: הוכרז על ביטול האגרה

אני נרגש מאוד. תודה!

אני נרגש מאוד. אחרי מאבק ארוך וממושך, הוכחנו היום שהתארגנות אזרחית יכולה לשנות את מציאות החיים בישראל: הוחלט לבטל את האגרה. הרבה אתגרים עוד לפנינו ואני מלא אנרגיה ותקווה להמשיך עם החזית החברתית הגדולה בישראל. לעת עתה, אני נושם עמוק, מחייך לרגע – מותר לחגוג – ומבטיח לעדכן עם פרטים נוספים בהמשך היום. תודה ענקית לכל החברים על התמיכה והאמון לאורך כל הדרך.

ראיון של תומר טרבס בערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=k_isNFL0rdI]

* יש לכם פייסבוק? תנו בבקשה לייק לעמוד של תומר כדי לשמור על קשר: קישור פייסבוק.

** הרבה עוד לפנינו. הקדישו בבקשה דקה להצטרפות לעצומה, כדי לחזק את המאבק, לשמור על קשר ולהתעדכן לגבי פעולות נוספות במסגרת המאבק הציבורי. כל קול משפיע וביחד – נבטל את האגרה ובכלל נשפר את מציאות החיים בישראל. לחצו על הקישור – עצומה לביטול האגרה.

3 תגובות בנושא “הישג ענק: הוחלט לבטל את האגרה

  1. חלי נחום ביטון

    כל הכבוד!! הדבר הבא במוסד לביטוח לאומי,דייי לחלמאות ,ולהתשת אנשים חולים!

השאר תגובה